سرتیپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان گفت كه در حقیقت این آتش‌سوزی از لحاظ نظامی اسرائیل را با دردسر مواجه كرده و برخی از پایگاه‌ها و پروژه‌های محرمانه نظامی‌اش را برملا ساخت."امین حطیط " سرتیپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس با اشاره به آتش‌سوزی در شمال فلسطین اشغالی گفت: منطقه‌ای كه آتش‌سوزی در آن رخ داد، جزء مناطق استراتژیك رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود.

انبارهای تسلیحات، پایگاههای جاسوسی و اماكن استراتژیك اسرائیل در تیررس آتش

این مقام نظامی لبنان در ادمه تأكید كرد: این منطقه از لحاظ جغرافیایی بسیار مهم است و اسرائیل در آنجا انبارهای تسلیحات، پایگاه‌های نظامی، جاسوسی، فرودگاه و مجتمعات مسكونی برای اسكان خانواده‌های نظامیان احداث كرده است به همین دلیل، معتقدم این آتش‌سوزی دارای اهمیت دو چندانی است.

این سرتیپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان تصریح كرد: در حقیقت این آتش‌سوزی از لحاظ نظامی اسرائیل را با دردسر مواجه كرده و برخی از پایگاه‌ها و پروژه‌های محرمانه نظامی‌اش را برملا ساخت، مثلا در این منطقه تعدادی فرودگاه كوچك نظامی وجود دارد كه ارتش صهیونیستی قبلا از آن استفاده می‌كرد اما در اثر آتش‌سوزی مشخص شد كه رژیم صهیونیستی این فرودگاه‌ها را مورد بازسازی قرار داده و در نظر دارد از آنها به عنوان فرودگاه‌های احتیاطی استفاده كند.

به گفته حطیط، وقتی كه سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله لبنان تهدید كرد در صورت حمله احتمالی فرودگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی هدف حملات حزب‌الله قرار خواهند گرفت، این رژیم اقدام به احداث 14 فرودگاه‌ مخفی در ابعاد و مساحت طبیعی آن كرد و این فرودگاه‌ها در مساحت 2 و نیم كیلومتر برای جنگنده‌های تیز پرواز احداث شده‌اند. البته در منطقه‌ای كه آتش‌سوزی در آنجا رخ داد 4 فرودگاه نظامی مخفی كشف شد. به علاوه 3 انبار بزرگ تسلیحاتی وجود داشت كه آتش آنها را منهدم كرد.

بدنبال آتش سوزی اسرائیل مجبور است در طرح حمله لبنان بازنگری كند

این كارشناس مسائل نظامی و امنیتی لبنان درباره تاثیرات آتش‌سوزی در شمال فلسطین اشغالی بر آینده طرح‌ها و پروژه‌های نظامی تل‌آویو گفت: به دنبال این آتش‌سوزی اسرائیل مجبور است بسیاری از پروژه‌ها و طرح‌های نظامی خود را از جمله طرح‌های مربوط به حمله به لبنان یا دیگر كشورهای منطقه را مورد بازنگری قرار دهد، اسرائیل نیازمند این بازنگری بویژه در خصوص پایگاه‌های نظامی و انبارهای تسلیحاتی است.
حطیط در ادامه یادآور شد: در پی این حادثه اسرائیل همچنین نیازمند بازنگری در تدابیر دفاعی و پشتیبانی است البته در صورتی كه رژیم صهیونیستی هدف حملات نظامی قرار بگیرد، به هرحال این آتش‌سوزی نشان داد كه رژیم صهیونیستی چه نقاط ضعفی دارد و تدابیر نظامی آن چیست.

این كارشناس مسائل راهبردی درباره درخواست رژیم صهیونیستی از دیگر كشورهای جهان برای كمك به تل‌آویو جهت مهار آتش‌سوزی گفت: این درخواست نشانگر ناتوانی ساختاری رژیم صهیونیستی است، در حقیقت تل‌آویو می‌خواست با این درخواست حس همكاری و تعامل دیگر كشورها را با خود برانگیزد، البته درست است كه خاموش كردن آتش‌سوزی یك مسئله انسانی است اما در مورد رژیم صهیونیستی این مسئله از یك امر اجتماعی و انسانی می‌گذرد و به حیطه سیاسی و نظامی وارد می‌شود.

این اتش سوزی نشان داد كه دشمن صهیونیستی چقدر در جبهه داخلی ضعیف است

وی تأكید كرد: این موضوعی است كه باید درباره آن تامل كرد و بررسی كنیم كه چرا برخی كشورهای غربی و حتی عربی با تجهیزات اطفای حریق خود رژیم صهیونیستی را كمك كردند و این درحالی است كه اسرائیل به كشتن و آتش زدن خانه‌های فلسطینی مبادرت می‌كند.

حطیط در پایان درباره علت آتش‌سوزی در شمال فلسطین اشغالی گفت: این حادثه مانند آتش‌سوزی در دیگر كشورهای جهان مثل لبنان است اما آنچه كه می‌توان در این حادثه بر آن تاكید كرد، ضعف و ناتوانی اسرائیل در مهار آتش‌سوزی است. در حقیقت این آتش‌سوزی نشان داد كه چقدر دشمن صهیونیستی در جبهه داخلی ضعف دارد.برچسب ها :
آتش سوزی اخیر پروژه‌های محرمانه نظامی اسرائیل را فاش كرد ,  سرتیپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان گفت كه در حقیقت این آتش‌سوزی از لحاظ نظامی اسرائیل را با دردسر مواجه كرده و برخی از پایگاه‌ها و پروژه‌های محرمانه نظامی‌اش را برملا ساخت. ,  سرتیپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان ,  اسرائیل ,  "امین حطیط " ,  دشمن صهیونیستی ,  اسرائیل ,  رژیم صهیونیستی ,