با اشاره به شكست صهیونیست‌ها در جنگ 33 روزه؛
اردوغان: اسرائیل در جنگ آتی با لبنان نیز شكست خواهد خوردنخست‌وزیر تركیه كه به لبنان سفر كرده است، اعلام كرد كه لبنان در جنگ 2006 رژیم صهیونیستی را شكست داد و در جنگ آتی نیز بر این رژیم پیروز خواهد شد.
به گزارش فارس به نقل از شبكه تلویزیونی "الجزیره "، "رجب طیب اردوغان " كه عصر دیروز در سفری دو روزه وارد لبنان شده است، خواستار اتخاذ موضع واحد در منطقه علیه "قاتلان اسرائیلی " شد.
وی طی سخنانی در جشن استقبال مردمی از وی كه در منطقه "عكار " در شمال لبنان برگزار شد، با انتقاد از رژیم صهیونیستی خواستار پایان دادن به اقدامات تحریك‌آمیز خود و عذرخواهی از ملت‌های منطقه شد.
وی با تاكید بر اینكه اسرائیل باید از اشتباهات گذشته خود بازگردد، اعلام كرد كه در صورت وقوع جنگ جدید تنها ملت‌های منطقه آسیب نخواهند دید بلكه شهرك‌نشین‌های اسرائیلی نیز از این جنگ متضرر خواهند شد.
اردوغان در آغاز سفر خود لبنانی‌ها را به اتحاد و تفاهم برای حل اختلافات خود در خصوص دادگاه ویژه رسیدگی به ترور "رفیق الحریری " نخست‌وزیر پیشین لبنان فراخواند.
وی پس از ورود به بیروت با مقام‌های ارشد لبنان از جمله "میشل سلیمان " رئیس جمهور "، "سعد الحریری " نخست‌وزیر و "نبیه بری " رئیس پارلمان این كشور دیدار و گفت‌وگو كرد.
بر اساس بیانیه صادره از سوی دفتر ریاست جمهوری لبنان، سلیمان و اردوغان در این دیدار تقویت روابط دوجانبه و افزایش همكاری بین دو كشور را بررسی كردند.
اردوغان پس از دیدار با نبیه‌بری نیز تاكید كرد كه آنكارا بر حفظ وحدت لبنان تمایل دارد و نسبت به همه جریان‌ها موضعی واحد دارد.
نخست‌وزیر تركیه پیش از ورود به بیروت نیز اعلام كرد كه آنكارا با تمام توان خود برای جلوگیری از وقوع درگیری‌های داخلی در لبنان تلاش خواهد كرد.برچسب ها :
نخست‌وزیر تركیه ,  اسرائیل ,  با اشاره به شكست صهیونیست‌ها در جنگ 33 روزه؛ اردوغان: اسرائیل در جنگ آتی با لبنان نیز شكست خواهد خورد ,  نخست‌وزیر تركیه كه به لبنان سفر كرده است ,  اعلام كرد كه لبنان در جنگ 2006 رژیم صهیونیستی را شكست داد و در جنگ آتی نیز بر این رژیم پیروز خواهد شد. , 

موضوع :
جهان اسلام , جوانان , آمریكا , اسرائیل , رژیم صهیونیستی , حقوق بشر آمریكایی , جنگ نرم , خبر , اخبار , عبرت ,