خانواده شهدا منتظر محاكمه سران فتنه هستند


همسر جانباز شهید «ایوب بلندی» گفت: خانواده شهدا منتظر محاكمه سران فتنه خواهند ماند تا ببینند كه چطور تاوان فتنه‌گری خود را می‌پردازند .
شهلا غیاثوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ضرورت تأسی به فرهنگ بسیجی اظهار داشت: هر زمانی كه از روحیه و تفكر بسیجی فاصله گرفتیم، در مقابله با مشكلات دچار مشكل شدیم؛ چرا كه این تفكر، خمیرمایه اصلی نظام اسلامی و انقلاب ماست و امام خمینی (ره) نیز با تأسی به تفكر بسیجی بود كه این انقلاب را هدایت كرد و به ظهور رساند.
همسر شهید بلندی با بیان اینكه متأسفانه امروز قدری از تفكر بسیجی فاصله گرفته‌ایم، افزود: شاید امروز برخی‌ها، بیشتر ادای این روحیه و تفكر را در می‌آورند.
وی ادامه داد: اگر به دوران دفاع مقدس كه دوران تبلور روحیه و تفكر بسیجی‌ بود، نگاهی بیندازیم، درخواهیم یافت كه بسیجی‌ها برای روی مین رفتن از یكدیگر سبقت می‌گرفتند و به دنبال «ما» شدن بودند اما ما به دنبال «من» شدن هستیم و به منافع خود فكر می‌كنیم.
غیاثوند اظهار داشت: تأسی به فرهنگ بسیج است كه می‌تواند ما را در مقابله با جنگ نرم مسلح كند؛ این حقیقتی است كه نباید از آن غفلت كرد.
وی تأكید كرد: جنگ نرم، جنگ دنیای جدید است و بسیجی باید به علوم روز مسلط باشد تا بتواند راه‌های حمله دشمن را شناسایی كند و برای مقابله درست، برنامه داشته باشد.
غیاثوند، ماهواره و سایت‌های اینترنتی را سلاح برنده دشمن در جنگ نرم خواند و بیان داشت: جنگ نرم امروز از هر جنگ سختی، سخت‌تر است چرا كه دشمن امروز نه از بیرون مرزها كه در خانه‌های ما لوله تفنگش را روی شقیقه‌های جوانان ما گذاشته است و ما از حقیقتی به این روشنی غافلیم.
وی گفت: اوج تبلور روحیه بسیجی را باید در فتنه سال گذشته دید كه بسیجی‌ها با روحیه حیدری و عشق به شهادت به فرمان ولی خود، لبیك گفتند و با همه هستی خود در مقابل فتنه‌گران ایستادند؛ توانستند این غائله را ختم كنند و البته از خیل آنها شهدا و مجروحانی نیز تقدیم انقلاب شد كه مظلومانه یادی از آنها نمی‌شود.

*احترام مردم به خانواده شهدا احترام به اصول آنها است

همسر شهید بلندی با اشاره به حمایت برخی خانواده شهدا از جریان فتنه خاطرنشان كرد: همانطور كه مقام معظم رهبری فرمودند افراد تا زمانی قابل ارزش و احترام هستند كه پایبند به اصول باشند؛ اگر امروز مردم به من به عنوان همسر یك شهید ابراز محبت می‌كنند، این ستایش و احترام برای من نیست بلكه احترام به افكار من و ایوب من است.
وی افزود: خیلی خودخواهی است كه در مقابل عنوان همسر شهیدم، قد علم كنم و خودم را تحت نام او مطرح كنم و به جای اینكه به دنبال تبیین اهداف همسر شهیدم باشم، با حركات و افكار منحرف بر راه سرخ او خط بطلان بكشم.
همسر شهید بلندی اظهار داشت: عزت و احترام حقیقی مردم به ما نیست؛ بلكه به اصول ما است و هر كه در این مسیر گام برداشت، ما هم دربست پشتیبان او خواهیم بود؛ اما اگر از مسیر اصلی و صراط مستقیم منحرف شد، دیگر حتی با پدر و مادر خود هم تعارف نداریم.
غیاثوند تأكید كرد: اگر كسی بخواهد در مقابل ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بایستد، بداند كه خانواده شهدا با همان عهدی كه با امام (ره) بسته‌اند، با همه آخرت خود در مقابل همه دنیای فتنه‌گران می‌ایستند.

*رفتار عده‌ قلیلی از خانواده شهدا زمینه را برای سوء استفاده سران فتنه باز كرد

وی با بیان اینكه رفتار برخی خانواده شهدا در حوادث بعد از انتخابات زمینه را برای سوء استفاده بیشتر سران فتنه باز كرد، گفت: حمایت تعداد انگشت‌شماری از خانواده شهدا از جریان فتنه موجب شد كه آنها به حركت منحرف و شیطانی خود امیدوار شوند و تصور كنند كه توانسته‌اند حمایت خانواده شهدا را با خود داشته باشند؛ در صورتی كه تعداد بی‌شماری از خانواده شهدا هنوز هم بر سر عهد خود با امام (ره) و ولایت فقیه هستند.
همسر شهید «ایوب بلندی» خاطرنشان كرد: در این شرایط كه به فرموده رهبر معظم انقلاب، فضای كشور به واسطه فتنه‌ای كه برپا شده، غبارآلود است و گاهی ممكن است تشخیص حق از باطل دشوار شود، لازم است كه بار دیگر سری به وصایای شهدایمان بزنیم.
وی ادامه داد: وقتی وصایای شهدای انقلاب را می‌خوانیم، درمی‌یابیم كه در همه آنها بعد از شهادت به وحدانیت خداوند و سفارش به اطلاعت از انبیا و اولیا، ما را به وفاداری و پیروی از ولایت فقیه سفارش كردند و همواره از ما خواسته‌اند كه مراقب انقلاب باشیم.
غیاثوند افزود: همه اما و اگرهای امروز به مقام ولایت،‌ در دوران دفاع مقدس نیز در خصوص امام (ره) وجود داشت، اما آیا شهدا و رزمندگان در آن دوران دشوار، پشت امام را خالی كردند یا اینكه با همه هستی خود به مولایشان لبیك گفتند تا او را دلگرم كنند.
وی گفت: اگر عده‌ای را وهم برداشت كه دفاع مقدس یعنی همسر و پدر من و تصور كردند كه مردم به واسطه علاقه به فلان شهید از آنها نیز حمایت خواهند كرد،‌ باید بدانند كه به بی‌راهه رفته‌‌اند؛ البته كم‌كاری ما در مورد معرفی شهدای دفاع مقدس نیز بی‌تأثیر نبوده است؛ چه بسیارند شهدایی كه در رده سرداران بزرگ دفاع مقدس هستند و خانواده‌هاشان هنوز بر سر پیمان خود با امام و انقلاب ایستاده‌اند اما مردم آنها را نمی‌شناسند.

*سران فتنه باید هرچه زودتر محاكمه شوند

همسر شهید بلندی با بیان اینكه سران فتنه باید هر چه زودتر محاكمه شوند، اظهار داشت: برای ما جای سؤال است كه چرا برای موسوی و كروبی و دیگر افراد متهم در فتنه 88 هنوز تصمیم جدید گرفته نشده است.
وی گفت: البته ما در این مورد هم تابع نظر ولایت هستیم و هر چه ایشان حكم كنند، به روی چشم می‌‌گذاریم؛ اگر ایشان حكم كرده باشند كه در شرایط كنونی دندان روی جگر بگذاریم؛ سمعاً و طاعتا اما خانواده شهدا منتظر محاكمه سران فتنه خواهند ماند تا ببینند كه چطور تاوان فتنه‌گری خود را می‌پردازند.

به گزارش توانا، برگریزان اول آذرماه 1339 خانواده بلندی میزبان قدوم كودكی مهربان و صمیمی در شهر تبریز شد؛ پدر نامش را ایوب نهاد تا اسوه صبر و استقامت باشد. او تحصیلاتش را تا اخذ مدرك فوق دیپلم تربیت معلم ادامه داد؛ سپس به استخدام آموزش و پرورش درآمد؛ او بعد از پیروزی انقلاب به یاری برادران غیورش در جهادسازندگی پیوست تا اینكه وزارت آموزش و پرورش از ایشان خواست به محل خدمت خود بازگردد.
ایوب در آذرماه سال 1362 با شهلا غیاثوند ازدواج كرد و بار دیگر در دانشگاه تهران در رشته مدیریت دولتی ادامه تحصیل داد و توانست مدرك كارشناسی را دریافت كند. بلندی نخستین بار در روز چهارم مهرماه سال 1359 قدم بر خاك سرخ جبهه نهاد و در عرصه‌های جانبازی و نبرد بارها مجروح شد به طوری كه در جای جای بدنش تركش‌های سربی جنگ جا مانده بود.
او در عملیات فتح‌المبین به عنوان مسئول محور به خدمت پرداخت و بعد از چهار مرتبه مجروحیت در تاریخ 31 فروردین 67 در شلمچه در اثر استشمام گازهای شیمیایی در بستر بیماری افتاد. ایوب بارها در عملیات‌هایی چون فتح‌المبین،‌ بیت‌المقدس و مرصاد حماسه آفرید.
بعد از اتمام جنگ در نشریه "پیام حمل و نقل " خاطرات خود را با عنوان روزهای ماندگار به مدت یكسال به چاپ رساند. بلندی بعد از سال‌ها خدمت در آموزش و پرورش، جهادسازندگی و هلال احمر در حالیكه مدیریت یك مدرسه راهنمایی را بر عهده داشت، در جاده تبریز به علت اختلالات عصبی ناشی از موج گرفتگی در روز چهارم مهر سال 1380 در سن 41 سالگی به جمع شاهدان روز محشر پیوست و پیكر پاكش در جوار مزار برادر شهیدش در دارالرحمه تبریز به خاك سپرده شد.برچسب ها :
همسر جانباز شهید «ایوب بلندی» گفت: خانواده شهدا منتظر محاكمه سران فتنه خواهند ماند تا ببینند كه چطور تاوان فتنه‌گری خود را می‌پردازند . ,  سران فتنه ,  فتنه 88 ,  فتنه ,  فتنــه 88 ,  میر حسین موسوی ,  خاتمی ,  محمد خاتمی ,  سید محمد خاتمی ,  كروبی ,  مهدی كروبی ,  بیانیه های میر حسین ,  شهدا ,  خانواده های شهدا ,  خانواده شهدا منتظر محاكمه سران فتنه هستند ,  تأسی به فرهنگ بسیج است كه می‌تواند ما را در مقابله با جنگ نرم مسلح كند؛ این حقیقتی است كه نباید از آن غفلت كرد. ,  جنگ نرم ,  جنگ دنیای جدید است و بسیجی باید به علوم روز مسلط باشد تا بتواند راه‌های حمله دشمن را شناسایی كند و برای مقابله درست ,  برنامه داشته باشد. ,  جنگ نـرم ,  جنگ سایبری , 

موضوع :
شهدا , جهان اسلام , فتنه 88 , جوانان , اسرائیل , آمریكا , دلنوشته های من , رژیم صهیونیستی , ماجرا های هاشمـــــــی , جنگ نرم , خبر , اخبار , هاشمی , خاندان هاشـــــــــمی , كـــــروبی , شهیـــــــد , هتک حرمت اسلام , عبرت , آمریکا پایان خط ظلم ,