رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأكید بر لزوم قیام برای تحول در علوم انسانی گفت:با این علوم سیاسی كه در دانشگاه‌ها فرا می‌گیریم هیچگاه نمی‌توان فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را محقق كرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس اعزامی به استان خوزستان، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین شب گذشته در جمع رؤسا و اساتید دانشگاه‌های استان تهران و البرز در قرارگاه مركزی اهواز با اشاره به اینكه سرزمین خوزستان وجب به وجب عجین با خون‌های پاك بهترین انسان‌های تاریخ بشریت است، گفت: این زمین و مردان آسمانی و زنان بهشتی كه در اینجا به خاك خفته‌اند ما را به انجام تكلیف فرا می‌خوانند.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی این زنان و مردان قیام كرده و مسائل حل نشدنی را حل كردند و هر چقدر قدرت‌های دنیا وارد عمل و میدان شدند، تا انقلاب اسلامی را به زانو دربیاورند اما ملت ایران شكست نخوردند.

نقدی خاطرنشان كرد: مشكلات امروز سخت‌تر از مشكلات دیروز نیست و اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند ایران باید مرجع علمی جهان شود و اگر كسی در جهان می‌خواهد علم را بیاموزد باید به فراگیری زبان فارسی اقدام كند و اگر قرار است علوم انسانی را تغییر دهیم و كتب ضاله از دانشگاه‌های كشورمان برچیده شود، نیاز به قیام است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه تصریح كرد: تحول در علوم انسانی نیازمند جهاد است و باید در این راه روزانه 18 ساعت مطالعه كرد و از شهری به شهر دیگر برای آموختن در حركت بود و این خصوصیت یك فرد حزب‌الهی است.

وی در ادامه اظهار داشت: چرا اكنون میزان واردات كشورمان 55 میلیون دلار است و چرا كشور ما دارای جوانان بیكار است؟ چرا اكنون جوانان آلوده به مواد مخدر هستند؟ علم باید این سؤالات را پاسخ گوید.

نقدی با بیان اینكه بسیج باید در عرصه‌های علمی حركت كند و گره‌ها و مشكلات را باز كند، متاسفانه كسانی كه مراكز علمی و دانشگاه‌های كشورمان را طراحی و معماری كرده‌اند، این طراحی و معماری را برای خود انجام دادند و با كشورهای غربی و افراد غرب زده تفكرات خود را استمرار دادند كه باید این طلسم‌ها شكسته شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاكید بر اینكه ملت ایران نباید جوانان بیكار و آلوده به مواد مخدر داشته باشد، خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن با سرعت نور حركت می‌كنند و این به دلیل داشتن مكتب اسلام است.

نقدی افزود: در هر جای عالم اسلامی اگر مسئولان كشورمان سفر كنند استقبال پرشوری از آنان خواهد شد بخصوص در شبه قاره هند اگر مسئولان كشورمان سفر كنند استقبال چندین برابر خواهد بود.

وی با تاكید بر اینكه سرعت و پیشرفت علم سرمایه ماست، اظهار داشت: امروز اگر با این پیشروی‌ها دنیا را وادار كنیم كه از سلطه بیگانگان آزاد شوند، باید كتاب‌های علمی و دانشگاهی در اختیار آنها قرار دهیم تا به كسب علم بپردازند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینكه افرادی سیاه‌كار و دغل‌باز اكنون مسائلی بی‌معنی را با عنوان علم كنار هم چسبانده و هر روز آنان را تغییر می‌دهند، بیان داشت: امروز پیام شهدا نجات ملت ایران از وابستگی و اندوختن علم است.

نقدی در ادامه گفت: به عنوان كوچكترین سرباز اعلام می‌دارم كه بسیج مستضعفین در خدمت اساتید و رؤسای دانشگاه‌های كشور است تا ذخیره‌های بزرگ علمی را بتوانیم استخراج كنیم و روند جهش انقلاب را به ثبات برسانیم.

وی با طرح این سؤال كه آیا علوم سیاسی را كه در دانشگاه‌هایمان فرا می‌گیریم با علوم سیاسی كه در كشورهایی چون عربستان و رژیم صهیونیستی تدریس می‌شود، تغییر دارد؟ خاطرنشان كرد: آیا با این علوم سیاسی كه در دانشگاه‌ها فرا می‌گیریم می‌توان فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را پیاده كنیم؟ كه در پاسخ باید گفت: مطمئنا در این راه شكست می‌خوریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برخی‌ها اكنون حتی منكر امدادهای غیبی در جبهه‌های حق علیه باطل هستند چون دنیا زده و آلوده به دنیا شده‌اند كه در پاسخ به آنها باید گفت شما در دوران جنگ تحمیلی در سنگرهای پشت جبهه نشسته بودید و ندیدید كه امدادهای غیبی در جبهه‌ها چه كرد.

وی با بیان اینكه در جبهه‌های حق علیه باطل معنویت حاكم بود و اگر این معنویت را اكنون ساری و جاری كنیم خداوند درب علم را بر روی ما خواهد گشود، خاطرنشان كرد: مجروح جنگ نرم اكنون كسی است كه آبرویش می‌رود و منزوی می‌شود اما باید قبول كند و پرتلاش به سوی كسب علم حركت كند.

نقدی اظهار داشت: امروز زمینه برای گسترش علم باز شده و آمریكا نشان داده در مسائل علوم انسانی علمی ندارد چون اگر این علم را داشت، اقتصادش ورشكسته نمی‌شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: ‌اگر آمریكا علم رسانه داشت چرا اكنون منفورترین كشور در جهان است. با اینكه 90 درصد رسانه‌های دنیا در حیطه این كشور است.

نقدی در ادامه گفت: اگر‌ آمریكا علم سیاست دارد چرا چندین سال است كه در بحث فلسطین، عراق و افغانستان زمین‌گیر شده است؟ اگر این كشور علم جامعه ‌شناسی دارد چرا 60 درصد ازدواج‌ها به طلاق می‌انجامد و زندگی یك نفره مد شده و فرزندان نامشروع در این كشور به دنیا می‌آیند؟

وی در پایان خاطرنشان كرد: امروز پیوند دانشگاه با صنعت و بازار ضعیف است و تبدیل واردات به صادرات به علم نیازمند است كه در این راه باید نسبت به پیوند دانشگاه با صنعت و بازار همت كنیم.

در ادامه این مراسم سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در سخنانی گفت: رؤسای دانشگاه‌ها كه اكنون فرماندهان جنگ نرم هستند باید در جهت اجرای فرامین نورانی رهبر معظم انقلاب تلاش كنند.

فضلی خاطرنشان كرد: اگر دیروز جنگ سخت در كشور تحمیل شده بود امروز جنگ نرم حاكم شده و در حال حاضر در حال جنگ هستیم.

بر اساس این گزارش به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز از روز گذشته 150 نفر از رؤسا و اساتید دانشگاه‌های استان تهران و البرز جهت بازدید مناطق عملیاتی جنوب كشور به استان خوزستان سفر كرده‌اند كه در این سفر سردار سید حسین حسینی، فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران،‌محمد علی رامین معاون سابق مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین قدیانی رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه‌های كشور، فرهاد كاظمیان‌فر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز، سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، صفرعلی براتلو معاون سیاسی استانداری تهران و پدر شهید حسین فهمیده این جمع را همراهی می‌كنند.برچسب ها :
علوم انسانی فعلی هیچگاه آرمان‌های امام و رهبری را محقق نمی‌كند ,  رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأكید بر لزوم قیام برای تحول در علوم انسانی گفت:با این علوم سیاسی كه در دانشگاه‌ها فرا می‌گیریم هیچگاه نمی‌توان فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را محقق كرد. ,  رئیس سازمان بسیج مستضعفین ,  سردار نقدی ,  حوزه , 

موضوع :
جهان اسلام , جوانان , اخبار , خبر , عبرت ,