خبرگزاری فارس: مدیركل روزنامه "الثوره " سوریه هدف قرار گرفتن این كشور را به منزله هدف قرار گرفتن خط مقاومت دانست كه از دمشق تا بیروت، بیت المقدس و تهران ادامه می یابد.

به گزارش فارس، "خلف المفتاح " در گفت‌وگو با شبكه خبری العالم اظهار داشت: خط مقاومت هدف حملات مختلف از جمله حملات نظامی، سیاسی و رسانه‌ای قرار گرفته است و اكنون تلاش می‌كنند از طریق ایجاد فتنه و تفرقه به آن ضربه بزنند.

وی گفت: ملت سوریه در برابر این فتنه‌ها بسیار قدرتمند است به طوری كه رویدادهای اخیر این مسئله را نشان داد و رویدادهای روزهای آینده آنرا به اثبات خواهد رساند.

المفتاح اقتدار سوریه را اقتدار مقاومت در فلسطین و لبنان یا هر جای دیگری دانست و افزود: تلاش برای ضربه زدن به سوریه تلاش برای ضربه زدن به مقاومت است.

وی همچنین گفت: امروز اقتدار سوریه باعث اقتدار مقاومت و اقتدار همه طرف‌هایی است كه در كنار این كشور ایستاده‌اند از جمله دوستانمان و برادرانمان در ایران، فلسطین و لبنان.

مدیركل روزنامه "الثوره " با اشاره به سفر سال گذشته محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران به سوریه و اظهارات وی مبنی بر اینكه فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی از بین رفته است گفت: این فلسفه كه بر اساس تجاوز، توسعه طلبی، حذف دیگران و ایجاد فرهنگ ناامیدی بنا شده است از بین رفته است.

وی افزود: نقش این رژیم به پایان رسیده و نمودار آن در حال سقوط و افول است در حالی كه نمودار مقاومت در حال صعود و پیشرفت است و نشانه های این دو فراوان است.

المفتاح گفت: آمریكا می خواهد موازنه خسارت ایجاد كند. استراتژی آمریكا در تونس، مصر، خلیج فارس و یمن شكست خورده است و اكنون با تلاش برای سرنگونی سوریه می خواهد موازنه خسارت ایجاد كند اما در این كار نیز شكست خورده است.

وی درباره استعفای دولت سوریه گفت: تغییر دولت مهم نیست بلكه آنچه مهم است تغییر عملكرد آن است. برنامه اصلاحات در سوریه از 10 سال پیش آغاز شده اما آنچه اكنون ضروری است تسریع در این برنامه است.

مدیركل روزنامه "الثوره " ادامه داد: در پشت پرده رویدادهای سوریه یك مغز استراتژیك بود كه هدفش ایجاد محیط جدیدی برای تضعیف مقاومت و اجرای طرح حذف سلاح مقاومت است.

وی جبهه مقاومت از جمله سوریه، ایران، لبنان و فلسطین را یك پیكره واحد دانست كه در صورت آسیب دیدن بخشی از آن بخش‌های دیگر آن نیز آسیب می‌بیند.

المفتاح گفت: دو جبهه رو در روی هم قرار دارند، یكی جبهه مقاومت و دیگری جبهه تسلیم و كرنش است كه مرتبط با طرح آمریكایی - صهیونیستی است. هرگونه موفقیت برای جبهه مقاومت، شكستی برای جبهه تسلیم و كرنش است و هرگونه موفقیت برای طرح آمریكایی صهیونیستی، شكستی برای جبهه مقاومت است.

وی افزود: آمریكا نمی‌تواند طرفدار اسرائیل و دوست سوریه باشد. هر چه آمریكا از رژیم صهیونیستی فاصله بگیرد به سوریه و كشورهایی كه این رژیم غاصب را به رسمیت نمی شناسند نزدیكتر خواهد بود.

مدیر كل روزنامه "الثوره " ادامه داد: سوریه هدف حمله رسانه ای وحشیانه و بی سابقه ای قرار گرفته است. رسانه ها در خصوص رویدادهای سوریه بیطرف نبودند بلكه به صورت گزینشی و در خدمت طرح آمریكایی صهیونیستی عمل كردند.

وی گفت: برخی تظاهركنندگان در سوریه خواسته های واقعی، مشروع و صحیح داشتند. برخی اقدامات و عملكرد غلط، فقر و فساد وجود دارد اما این رویدادها پوششی برای یك طرح سیاسی بود.

المفتاح شركت در تظاهرات را حق طبیعی هر فرد دانست اما خواستار برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز و به دور از خشونت شد.

وی همچنین از عملكرد فردی برخی مسئولین در برخورد با تظاهرات انتقاد كرد و خواستار رسیدگی به تخلفات آنان شد.

وی گفت: برخی تظاهركنندگان خواسته‌های به حق داشتند اما كسانی كه سوار بر این موج شدند هدفشان ایجاد فتنه‌ای فرقه‌ای و مذهبی برای تجزیه این ملت، خدمت به طرح "خاور میانه جدید " آمریكا، بستن پرونده فلسطین و مقاومت و تبدیل شدن اسرائیل به قدرتی بزرگ در منطقه بود.
برچسب ها :
ضربه زدن به سوریه ضربه زدن به مقاومت است ,  خبرگزاری فارس: مدیركل روزنامه "الثوره " سوریه هدف قرار گرفتن این كشور را به منزله هدف قرار گرفتن خط مقاومت دانست كه از دمشق تا بیروت ,  بیت المقدس و تهران ادامه می یابد. ,  به گزارش فارس ,  "خلف المفتاح " در گفت‌وگو با شبكه خبری العالم اظهار داشت: خط مقاومت هدف حملات مختلف از جمله حملات نظامی ,  سیاسی و رسانه‌ای قرار گرفته است و اكنون تلاش می‌كنند از طریق ایجاد فتنه و تفرقه به آن ضربه بزنند. ,  المفتاح اقتدار سوریه را اقتدار مقاومت در فلسطین و لبنان یا هر جای دیگری دانست و افزود: تلاش برای ضربه زدن به سوریه تلاش برای ضربه زدن به مقاومت است. ,  المفتاح گفت: آمریكا می خواهد موازنه خسارت ایجاد كند. استراتژی آمریكا در تونس ,  مصر ,  خلیج فارس و یمن شكست خورده است و اكنون با تلاش برای سرنگونی سوریه می خواهد موازنه خسارت ایجاد كند اما در این كار نیز شكست خورده است , 

موضوع :
عبرت , مهدویت , آمریکا پایان خط ظلم , خبر , اخبار , جنگ نرم , آمریكا , حقوق بشر آمریكایی , اسرائیل , رژیم صهیونیستی , جوانان , جهان اسلام ,