یك روز بعد تظاهرات میلیونی مردمی در میدان التحریر قاهره كه خواستار تحقق اهداف انقلاب شده بودند،‌ نخست وزیر دولت موقت این كشور اقدام به انتصاب‌های جدید در رادیو و تلویزیون دولتی مصر كرد.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، یك روز پس از برگزاری تظاهرات در میدان تحریر قاهره كه در آن میلیون‌ها مصری مشاركت داشتند و خواستار تحقق خواسته‌های خود و اهدافی بودند كه برای آن انقلاب كرده بودند، عصام شرف نخست وزیر دولت موقت این كشور دستورهایی مبنی بر ایجاد تغییرات و تحولاتی در كادر مدیریتی رادیو و تلویزیون دولتی مصر صادر كرد.

بر اساس دستورهای صادره توسط عصام شرف، "نهال كمال " به جای "نادیه حلیم " به سمت رئیس تلویزیون و "ابراهیم الصیاد " به جای "عبد اللطیف المنوی " به سمت رئیس بخش خبر و "اسماعیل العراقی " به جای "انتصار شلبی " به سمت رئیس رادیو مصر منصوب شدند.

در تظاهرات روز جمعه مردم مصر در میدان التحریر ده‌ها تن از كارمندان رادیو و تلویزیون مصر دولت موقت را به همكاری و همراهی با روسای سابق رادیو و تلویزیون این كشور كه متهم به فساد سیاسی و خیانت ملی در جریان انقلاب بودند، متهم كردند.

تظاهرات و اعتصابات درون ساختمان رادیو و تلویزیون مصر به مدت سه هفته ادامه داشت و طی آن تظاهرات كنندگان و اعتصاب كنندگان خواستار بركناری روسای رادیو و تلویزیون مصر شده و مسئولیت این امر را متوجه "یحیی جمل " معاون نخست وزیر می‌دانستند.

هم اكنون اسامه الشیخ " رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون مصر به اتهام فساد مالی و اداری تحت بازجویی و تحقیق قرار دارد.برچسب ها :
نخست وزیر مصر رئیس رادیو و تلویزیون رژیم مبارك را بركنار كرد ,  یك روز بعد تظاهرات میلیونی مردمی در میدان التحریر قاهره كه خواستار تحقق اهداف انقلاب شده بودند ,  ‌ نخست وزیر دولت موقت این كشور اقدام به انتصاب‌های جدید در رادیو و تلویزیون دولتی مصر كرد. ,  در تظاهرات روز جمعه مردم مصر در میدان التحریر ده‌ها تن از كارمندان رادیو و تلویزیون مصر دولت موقت را به همكاری و همراهی با روسای سابق رادیو و تلویزیون این كشور كه متهم به فساد سیاسی و خیانت ملی در جریان انقلاب بودند ,  متهم كردند. ,  مصر ,  تحولات مصر ,  حسنی مبارک ,  موج بیداری اسلامی , 

موضوع :
جهان اسلام , جوانان , خبر , اخبار , جنگ نرم , آمریکا پایان خط ظلم , انگلیس , موج بیداری اسلامی ,