رئیس جمهور سابق مصر آمادگی خود را برای همكاری با دادستان كل این كشور در زمینه‌ی انجام هر گونه تحقیقات درخصوص ثروت و دارایی‌های خود و خانواده‌اش چه در داخل و چه در خارج از مصر اعلام نمود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبكه العربیه، حسنی مبارك، رییس جمهور سابق مصر در اولین پیام صوتی‌اش پس از كناره‌گیری از قدرت كه از شبكه العربیه منتشر شد، اعلام كرد: من و خانواده‌ام در معرض حملات ظالمانه و ادعاهای باطل قرار گرفتیم كه با هدف خدشه وارد كردن به وجهه من، مواضع و عملكرد نظامی و سیاسی بوده است كه در طول دوران مسئولیتم به خاطر مصر و مصری‌ها چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح صورت دادم.

حسنی مبارك در ادامه مدعی شد: من قربانی این حملات ظالمانه شدم. من به خاطر منافع كشور و مصری‌ها از پست خود به عنوان رئیس جمهور كناره گیری كردم چرا كه منافع كشور را در نظر گرفتم!

وی ابراز امیدواری كرد كه مصر و مصری‌ها در مرحله‌ی آینده موفق باشند.

رئیس جمهور سابق مصر تاكید كرد: من تمام عمر خود را صرف خدمت به كشور كردم و در برابر این حملات و افتراها سكوت نمی‌كنم. من طی هفته‌های گذشته منتظر بودم كه از كل كشورهای جهان این واقعیت به دادستان كل اعلام شود كه من هیچ گونه حساب بانكی نقدی، زمین یا دارایی‌های دیگر در خارج ندارم.

وی خاطرنشان كرد: من و همسرم همواره موافقت خود را در خصوص افشای تمام دارایی‌های خود در خارج داشتیم و همواره تاكید كرده‌ایم كه ما تنها در داخل بانك‌های مصر حساب داریم.

رئیس جمهور سابق مصر ادامه داد: من موافقت خود را با هر گونه مكاتبه‌ای كه دادستان كل بتواند از طریق وزارت خارجه با وزارت خارجه كشورهای دیگر داشته باشد و مراتب قانونی برای شناسایی دارایی‌های خانوادگی ما را اتخاذ كند، اعلام می‌كنم تا برای همه كذب این ادعاها كه از سوی رسانه‌ها و روزنامه‌های داخلی و خارجی درباره‌ی اموال و زمین‌های من و خانواده‌ام در خارج منتشر می‌شود، روشن شود.

وی افزود: در صورت انجام تحقیقات مشخص خواهد شد كه ما هرگز از قدرت و نفوذ به طور غیر قانونی سوء استفاده نكرده‌ایم.در پایان تحقیقات و در صورت تاكید بر اینكه ما هیچ گونه اموال و دارایی‌ در خارج نداریم من تمام حقوق قانونی خود را حفظ می‌كنم و علیه كسانی كه سعی در خدشه وارد كردن به وجهه من و خانواده‌ام در داخل و خارج داشتند وارد عمل خواهم شد.

در نخستین واكنش به این سخنرانی، دادستان كل مصر اعلام كرد: این پیام صوتی هیچ تاثیری بر روند تحقیقات نخواهد گذاشت.

وی تاكید كرد كه مبارك و دو پسرش به منظور انجام تحقیقات در خصوص حمله به تظاهركنندگان احضار خواهند شد.
برچسب ها :
اولین پیام مبارک پس از كناره‌گیری از قدرت ,  رئیس جمهور سابق مصر آمادگی خود را برای همكاری با دادستان كل این كشور در زمینه‌ی انجام هر گونه تحقیقات درخصوص ثروت و دارایی‌های خود و خانواده‌اش چه در داخل و چه در خارج از مصر اعلام نمود. ,  حسنی مبارك در ادامه مدعی شد: من قربانی این حملات ظالمانه شدم. من به خاطر منافع كشور و مصری‌ها از پست خود به عنوان رئیس جمهور كناره گیری كردم چرا كه منافع كشور را در نظر گرفتم! ,  رئیس جمهور سابق مصر تاكید كرد: من تمام عمر خود را صرف خدمت به كشور كردم و در برابر این حملات و افتراها سكوت نمی‌كنم. من طی هفته‌های گذشته منتظر بودم كه از كل كشورهای جهان این واقعیت به دادستان كل اعلام شود كه من هیچ گونه حساب بانكی نقدی ,  زمین یا دارایی‌های دیگر در خارج ندارم. ,  مصر ,  حسنی مبارک ,  مبارک , 

موضوع :
موج بیداری اسلامی , آمریکا پایان خط ظلم , مهدویت , عبرت , اخبار , خبر , جنگ نرم , حقوق بشر آمریكایی , اسرائیل , رژیم صهیونیستی , جوانان , جهان اسلام ,