راسخون : مملکت قانون و حساب و کتاب دارد و معنی ندارد که کسی را بر اساس قانون دعوت کنند و آن شخص در مجلس حضور پیدا نکند.

 


به گزارش راسخون، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر احضار مشایی و بقایی به این کمیسیون برای ادای پاره‌ای توضیحات و عدم حضور آنان، گفت: از این دو نفر برای حضور در مجلس دعوت نشده و نمی‌دانم چه کسانی این صحبت ها را به میان می آورند چرا که جایگاه مجلس مشخص است و تاکنون موردی نبود که مسئولی از سوی مجلس فراخوانده شود و او حاضر نشود.

سید فاضل موسوی نماینده خدابنده و عضو کمیسیون اصل ۹۰ در گفت و گو با خبرنگار دادنا در پاسخ به سوالی پیرامون پرونده بقایی و مشایی، گفت: کارشناسی از سوی کمیسیون اصل ۹۰ مامور استعلام درباره تخلفات مربوط به این پرونده شده است. مواردی که در پرونده ذکر شده حدود ۳۰۰ صفحه است که دانه به دانه آن را بررسی و کار کارشناسی بر روی آن انجام داده ایم و مواردی که قابل پیگیری بود را جدا کرده و استعلام می کنند که صحت و سقم مطالبی که عنوان شده مشخص شود.

 وی ادامه داد: پاسخ استعلام ها هنوز ارائه نشده و پس از اینکه پاسخ آن بیاید می توانیم در خصوص اتهامات صحبت کنیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ در پاسخ به اینکه اگر بقایی و مشایی به کمیسیون اصل نود نیایند آیا کمیسیون می تواند راسا در این خصوص تصمیم گیری کند؟ تصریح کرد: بر اساس قانون، کمیسیون اختیار دارد که از مسئولان دعوت کند و مسئولان به حدی فهمیده هستند که بتوانند جوابگو باشند و در مجلس حضور پیدا کنند.

 موسوی خاطرنشان کرد: تا به امروز موردی نبود که مجلس مسئولی را دعوت کند و آن مسئول حاضر نشود. من نمی دانم چه کسی این صحبت را کرده است. جایگاه مجلس مشخص است. مملکت قانون و حساب و کتاب دارد و معنی ندارد که کسی را بر اساس قانون دعوت کنند و آن شخص در مجلس حضور پیدا نکند.

 

وی با بیان اینکه قطعا مجلس از هر مسئولی در خواست کند آن مسئول حاضر خواهد شد، تاکید کرد: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از بقایی و مشایی برای حضور در مجلس دعوت نکرده است و چنانچه دعوتی صورت بگیرد امکان ندارد که پاسخی به این دعوت داده نشود.

 این نماینده مجلس در خصوص زمان ارجاع پرونده مشایی و بقایی به قوه قضاییه گفت: باید پاسخ استعلام ها بیاید و نتیجه کارشناسی مشخص شود و آن زمان می توان این پرونده را به قوه قضاییه ارجاع داد.

 موسوی در پاسخ به اینکه اتهام بیشتر مربوط به چه مواردی است؟ اظهار داشت: باید اجازه دهید تا نتیجه استعلام ها بیاید و آن زمان می توان اظهار نظر کرد. صحبت های بسیاری از سوی افراد مطرح شده و قرار نیست ما پاسخ آنها را بدهیم. هر زمان که پاسخ استعلام ها آمد اگر چیزی بود که قابل ارائه به مردم شریف ایران باشد حتما ارائه خواهیم کرد.

منبع : راسخونبرچسب ها :
پرونده مشایی و بقایی 300 صفحه است ,  عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر احضار مشایی و بقایی به این کمیسیون برای ادای پاره‌ای توضیحات و عدم حضور آنان ,  گفت: از این دو نفر برای حضور در مجلس دعوت نشده و نمی‌دانم چه کسانی این صحبت ها را به میان می آورند چرا که جایگاه مجلس مشخص است و تاکنون موردی نبود که مسئولی از سوی مجلس فراخوانده شود و او حاضر نشود. , 

موضوع :
رئیس جمهور , اخبار , خبر ,