جانشین فرماندهی ناجا گفت: سارقی كه 20 روز قبل اقدام به سرقت 270 میلیون تومان از خودروی حامل پول در كرمانشاه كرده بود و 4 مأمور را به شهادت رسانده بود در حین دستگیری كشته شد.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،سردار احمد رضا رادان در نشست خبری در توضیح عملیات دستگیری سارقان مسلح از خودروی حمل پول در كرمانشاه گفت: یك عملیات اطلاعاتی مشترك كه توسط آگاهی ناجا و سربازان گمنام امام زمان(عج) صورت گرفت تا بتوانیم فرد سارق و تیم همراهش را شناسایی كنیم.

وی افزود: از آنجا كه خشونتی خاصی در این سرقت صورت گرفت ما به سمت فردی به نام صلاح‌الدین جعفری هدایت شدیم كه قبلاً در سال 86 به دلیل انجام 12 سرقت مسلحانه از انواع مختلف به اعدام محكوم شده بود.

رادان ادامه داد: این فرد در سال 86 زمانی كه در صف اجرای حكم قرار گرفته بود با تمارض به بیماری توانست توسط همكارانش در هنگام انتقال به بیمارستان با خلع سلاح مأمور همراه متواری شود.

وی خاطر نشان كرد: این فرد از آن تاریخ مورد تعقیب قرار گرفت تا اینكه خانه فسادی را در كیانمهر كرج دایر كرد. با شكایت مردمی دو مأمور به این خانه اعزام شدند و با این فرد كه یك خانم و یك آقا همراهش بود درگیر ‌شدند اما صلاح‌الدین جعفری با خشونت توانست مأموران را مضروب و از كمین مأموران مراقبت فرار كند.

رادان بیان داشت: عملیات اطلاعاتی ما ادامه داشت تا اینكه تیم این فرد در 3 استان تهران، كردستان و كرمانشاه شناسایی شد و ما را بر آن داشت این 3 مركز را به زانو درآوریم و نهایتاً این تیم را از هم بپاشیم. در راستای این عملیات صلا‌ح‌الدین در كرمانشاه كشته و  5 نفر از همكارانش نیز دستگیر شدند.

جانشین فرماندهی ناجا افزود: در عملیاتی كه به صورت همزمان در تهران و كردستان صورت گرفت همزمان در سنندج یك نفر از تیم صلاح الدین به نام یوسف و در تهران در یكی از مخفی‌گاه‌ها كه خانه فساد نیز بود 6 نفر دستگیر شدند كه یكی از آنها همسر صلاح الدین بود و در تهیه ادوات و وسایل و همچنین اتنتقال پول نقش داشت.

وی گفت: متأسفانه در این عملیات 2 نفر از مأموران ناجا به دلیل نوع سلاح‌های به كار رفته از سوی تیم صلاح‌الدین مجروح شدند كه حال یكی از مأموران وخیم گزارش شده است.

وی با اشاره به اینكه در پایان این عملیات یك دستگاه ام پی 4 ، یك كلت كمری و چند قبضه نارنجك و نهایتاً ساك پول سرقت شده كشف شد، گفت: ما از مأموران حمل پول توقع داریم تا همیشه در آمادگی كامل به سر ببرند تا در زمان حادثه‌ بتوانند مانع از سرقت شوند.

وی در پاسخ به سؤال یكی از خبرنگاران مبنی بر اینكه آیا سیستم‌های امنیتی بانك‌ها می‌تواند مانع از سرقت شود، گفت: با همكاری بانك مركزی باید سیستمی جامع در تمامی بانك‌ها مستقر شده و بانك‌هایی كه از نظر امنیتی استانداردهای لازم را برخوردار نیستند برای آنها نیز تدبیری اندیشیده شود.

برچسب ها :
جزئیات دستگیری باند سرقت از خودروی حمل پول در كرمانشاه ,  جانشین فرماندهی ناجا گفت: سارقی كه 20 روز قبل اقدام به سرقت 270 میلیون تومان از خودروی حامل پول در كرمانشاه كرده بود و 4 مأمور را به شهادت رسانده بود در حین دستگیری كشته شد. ,  سردار احمد رضا رادان در نشست خبری در توضیح عملیات دستگیری سارقان مسلح از خودروی حمل پول در كرمانشاه , 

موضوع :
جوانان , اخبار , خبر , عبرت ,