مشروح سخنان دكتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در سازمان مللپایگاه خبری تحلیلی ارزشی ها :

به رغم تمایل عمومی انسان‌ها به صلح ‘جنگ‌ها’ شخصیت ملت‌ها را مخدوش کرده‌است . رئیس‌جمهور گفت: به رغم تمایل عمومی انسان‌ها به صلح، پیشرفت و برابری و برادری، همان‌گونه که می‌بینیم جنگ‌ها، کشتارها، فقر گسترده، بحران‌ اقتصادی، تبعیض‌ها، ناامنی‌ها، حقوق و شخصیت ملت‌ها را مخدوش کرده و رنج و خسارات غیر قابل جبرانی را تحمیل کرده است.
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در نشست امروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی سخنانی گفت: از رئیس قبلی مجمع تشکر می‌کنم و به رئیس جدید مجمع عمومی تبریک می‌گویم.

وی افزود: یاد جانباختگان حوادث یک سال اخیر بویژه زلزله و انفجار اتمی ژاپن، قحطی سومالی و سیل پاکستان را گرامی داشته و از همگان می‌خواهم که کمک‌های خود را گسترش دهند.

رئیس جمهور تصریح کرد: طی شش سال در موضوعات مختلف جهانی و ضرورت تغییر و تحول در مناسبات سخن گفته‌ایم اما امروز با توجه به تحولات رو به گسترش از منظر دیگری به تحلیل آنها می‌پردازم.

احمدی‌نژاد ادامه داد:‌ می‌دانید که فصل مشترک و امتیاز انسان بر سایر موجودات برخورداری از فطرت انسانی است که هدیه الهی و جلوه روح خدایی است؛ ایمان به خدای عزلی، ابدی، قادر، تدبیرکننده امور عالم، مهرورزی و هم‌نوع، بخشندگی و عدالت‌طلبی و صداقت در کلام و عمل، عزت‌طلبی، تعالی‌جویی مادی و معنوی، آزادی و آزادی‌خواهی و مطالبه آزادگی، نفی ظلم، فساد و تبعیض و حمایت از ستمدیدگان، مطالبه سعادت، صلح و امنیت پایدار برای همگان برخی از جلوه‌های فطرت الهی و مشترک انسانی است که به وضوح بر آرزوهای تاریخی از طر یق میراث ماندگار نظم و نثر و آثار تحقیقی و هنری و نیز در تحولات و جنبش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خود را نشان داده است.

وی خاطرنشان کرد: همه پیامبران الهی و مصلحان به این امور دعوت کرده‌اند؛ خداوند انسان را صاحب کرامت و سقف رشد و پرواز او را تا مقام جانشینی خود خواسته است.

رئیس جمهور اضافه کرد: روشن است که علی‌رغم دستاوردهای بزرگ تاریخی از جمله مجمع ملل متحد که محصول تلاش‌ها و مبارزات انسان‌های آزاداندیش و عدالت‌طلب و همکاری بین‌المللی بوده است، جامعه بشری با آرزوها و آرمانهای فطری خود فاصله بسیاری دارد.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود تاکید کرد: عموم ملت‌ها از وضع موجود ناراضی‌اند و به رغم تمایل عمومی انسان‌ها به صلح، پیشرفت و برابری و برادری، همان‌گونه که می‌بینیم جنگ‌ها، کشتارها، فقر گسترده، بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، تبعیض‌ها، تحقیرها، خودخواهی‌ها، ناامنی‌ها، حقوق و شخصیت ملت‌ها را مخدوش کرده و رنج و خسارات غیر قابل جبرانی را تحمیل کرده است.

وی ادامه داد: حدود ۳ میلیارد نفر فقیر در جهان با روزی کمتر از ۲٫۵ دلار و بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از آنان بدون حتی یک وعده غذا در روز، زندگی می‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ۴۰ درصد از فقیرترین مردم جهان، فقط ۵ درصد از درآمد را در اختیار دارند گفت: ۲۰ درصد از ثروتمندترین، مردم ۷۵ درصد از درآمد را در اختیار دارند و روزانه بیش از ۲۲ هزار کودک به دلیل فقر در مظلومیت کامل، می‌‌میرند.

ادامه دارد…….
برچسب ها :
مشروح سخنان دكتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در سازمان ملل ,  مشروح سخنان دكتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ,  مشروح سخنان دكتر محمود احمدی نژاد ,  مشروح سخنان دكتر محمود احمدی نژاد در سازمان ملل , 

موضوع :
موج بیداری اسلامی , آمریکا پایان خط ظلم , مهدویت , عبرت , اخبار , خبر , جنگ نرم , دلنوشته های من , آمریكا , حقوق بشر آمریكایی , اسرائیل , رژیم صهیونیستی , رئیس جمهور , محمود احمدی نژاد , جوانان , فتنه 88 , جهان اسلام ,