وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که اختصاص 7 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مسکن مهر چه شد؟ گفت: شما چه کار دارید که منابع مالی مسکن مهر از کجا تأمین می شود، من می گویم مسکن مهر در کشور مشکل وام ندارد.علی نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که اختصاص منابع مالی از صندوق توسعه ملی به مسکن مهر به کجا رسید و اینکه قرار بود سقف اعتبار مزبور در شهریور ماه امسال از 3 میلیارد دلار به 7 میلیارد دلار برسد، انجام شد یا خیر؟ افزود: شما چه کار دارید که از کجا منابع مالی مسکن مهر تأمین می‌شود. من می‌‌گویم که مسکن مهر در کشور مشکل وام ندارد.
نیکزاد در پاسخ به این سؤال که قرار است از سال آینده بلوک‌بندی قیمت مسکن و اجاره در تهران اجرا شود و قیمت کف و حداکثری برای زیرمحله‌ها و ناحیه‌ها تعیین شود گفت: هنوز که بلوک‌بندی قیمت مسکن و اجاره اعلام نشده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در حال حاضر دو میلیون و 600 هزار واحد مسکونی مهر در مراحل مختلف ساخت قرار دارد و تا پایان سال هم یک میلیون و 200 هزار مسکن مهر در روستاها، شهرهای بالای 25 هزار نفر، زیر 25 هزار نفر، بافت‌های فرسوده و شهرهای جدید تکمیل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد:‌با این افتتاح ها فکر نمی‌کنم سال آینده مشکلی در قیمت مسکن و اجاره‌بها داشته باشیم.
به گفته وی، در حال حاضر هیچ مشکلی به نام وام در شهرهای بالای 25 هزار نفر و زیر 25 هزار نفر نداریم.
نیکزاد در پاسخ به این سوال که چرا قیمت ساخت و ساز مسکن مهر را در سال جاری تغییری ندادید در حالی که انبوه سازان برای قیمت های امسال هم اعتراض داشتند، شاید به تورم اعتقادی ندارید گفت: وقتی قیمت مقطوع برای ساخت و ساز مسکن مهر را در سال جاری اعلام و با انبوه‌سازان قرارداد بستیم همه به ما خندیدند اما همه الان می‌بینند که بسیاری از شرکتهای داخلی و خارجی با جدیت به دنبال ساخت مسکن مهر برای سال 91 و 92 هستند.
وی با بیان اینکه اعلام قیمت مقطوع برای ساخت و ساز مسکن مهر یک اقدام شجاعانه است گفت:اتفاقا به تورم اعتقاد داریم اما اعتقاد داریم که انبوه سازان باید با مدیریت خود بهره وری را بالا ببرند.
نیکزاد تاکید کرد: هدف از اعلام قیمت مقطوع برای سال 91 و 92 این است که انبوه‌سازان به دنبال بهره‌وری بروند چرا که با بهره‌وری می‌توانند به راحتی پروژه خود را به قیمت مناسب به اتمام برسانند.
به گفته وی،انبوه سازان می توانند با مدیریت خود تورم را در بهره وری سرشکن کنند.
برچسب ها :
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که اختصاص 7 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مسکن مهر چه شد؟ گفت: شما چه کار دارید که منابع مالی مسکن مهر از کجا تأمین می شود ,  من می گویم مسکن مهر در کشور مشکل وام ندارد. ,  نیکزاد: چه کار دارید که منابع مالی مسکن مهر از کجا تأمین می‌شود ,  مسکن مهر , 

موضوع :
جهان اسلام , جوانان , رئیس جمهور , محمود احمدی نژاد , خبر , اخبار ,