به نام خداوند مهربان

یادداشت زیر قسمتی از برداشت های آزادی است كه بینندگان  و مخاطبان سریال های سیما از سریال سایه روشن دارند .
 


انشاء الله كه دوستان و مسئولین بتوانند جوابیه ای را برای ما ارائه كنند تا مخاطبان را درجریان علل ساخت و اهداف اكران این چنین سریال ها قرار دهیم .

اولین موضوعی كه توجه مخاطب را بر می انگیزد نبود پدر خانواده و فوت شدن وی می باشد كه همین عدم وجود سرپرست خانواده معضلات و مشكلات زیادی را به دنبال خواهد آورد از جمله این معضلات و مشكلات موضوع تامین معاش خانواده است كه مادر خانواده كه دارای شغل اداری و مناسب نیست از كجا باید معاش فرزندان خود را تامین نماید . و این معضل البته با همت عزیزان نویسنده و عوامل اجرایی سریال برطرف شده و این مادر مهربان و دلسوز فرزندان خانواده به شغلی شریف مشغول هستند ،‌آری به فروشندگی البته از نوع فروشندگی مواد مخدر آنهم بین اشراف و جامعه متمول و سرمایه دار . . .

دومین مساله این كه آیا واقعا مصرف كنندگان مواد مخدر از قشر مرفه و سرمایه دار جامعه هستند و یا . . .

سومین مساله این كه مصرف كننده ها در این سریال عمدتا كسانی هستند كه به نوعی وازدگی اجتماعی و ترد شدگی از خانواده و یا اجتماع دچار شده اند و در خانواده و اجتماع هیچ پشتیبان و دلگرمی ای ندارند و . . .

چهارمین معضل این سریال همراهی اعضای خانواده با فروشنده مواد مخدر است و نكته جالب تر این كه برای اجرای هر چه بهتر این پروژه از كاراكترهای كودك و  نوجوانی استفاده شده است كه مودب و اهل درس و مطالعه هستند و خانواده دوستی در بین اعضای خانواده موج می زند . كه می توان این تاكتیك را به تاكتیك تنطیف و تنویر در عملیات روانی نزدیك تر دید .

پنجمین مسئله همان شغل پدر و منبع كسب در آمد پدر فوت شده خانواده است كه آیا  این منبع كه همان فروش مواد مخدر بوده راه درستی بوده و آیا این مال حرام كه به خانواده تزریق شده است و همیشه در گوشت و پوست و وجود این افراد موج خواهد زد ، پاسخی در قیامت برای حضرت باری تعالی خواهد داشت و آیا معلول قرار دادن این وضعیت و كسب درآمد نامشروع كاری درست و اخلاقی است ؟؟

ششمین مورد خرید و فروش مقادیر زیاد مواد مخدر در جامعه به سهولت و در واقع زیر سوال بردن قوت و قدرت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی نظام مقدس جمهوری اسلامی در كشف و كنترل این این معضل است . . .

حال ما منتظر دریافت پاسخی برای مخاطبان فهیم خود هستیم . . .

پس حضرات مسئولین بسم الله . . .برچسب ها :
سریال سایه روشن پروژه تطهیر چهره فروشندگان مواد مخدر ,  سریال سایه روشن , 

موضوع :
جوانان , دلنوشته های من , خبر , اخبار , جنگ نرم ,