پایگاه خبری تحلیلی ارزشی ها :

نمی‌گذاریم خاک ترکیه با چکمه‌های خونین نظامیان ناتو و آمریکا کثیف شود

خبرگزاری فارس: تشکل‌های دانشجویی در آنکارا با برپایی تظاهرات علیه استقرار سیستم راداری سپر موشکی ناتو در خاک ترکیه اعتراض خود را نسبت به آغاز فعالیت این سیستم و حضور نظامیان آمریکایی ابراز کردند.


به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، در ادامه تظاهرات اعتراض آمیز مردم ترکیه علیه آغاز فعالیت پایگاه سیستم راداری سپر موشکی ناتو در منطقه کوره جیک در استان مالاتیا، تشکل های دانشجویی در آنکارا نیز به این حرکت پیوستند.

دانشجویان دانشگاه های آنکارا، قاضی، حاجت تپه و باشکنت آنکارا به همراه تعداد زیادی از اعضای هیات علمی این دانشگاه ها با تجمع در مقابل نماد حقوق بشر در پایتخت ترکیه، اعتراض خود را به فعالیت پایگاه سیستم راداری سپر موشکی ناتو در خاک کشورشان ابراز کردند.

در بیانیه ای که در این تجمع از سوی یکی از دانشجویان و به نمایندگی از تظاهرکنندگان قرائت شد، نماینده دانشجویان تصریح کرد: ما می دانیم این سیستم راداری علیه چه کسانی استفاده خواهد شد و اگر مسئله سوریه حل شود، می دانیم که نوبت ایران فرا می رسد.

نماینده دانشجویان با اشاره به ادعاهای اردوغان نخست وزیر ترکیه در مورد این ماشین جنگی و اینکه کنترل آن کاملا در دستان ترکیه خواهد بود، در ادامه اظهارات صریح سارکوزی در مورد این سیستم راداری را یادآور شد که گفته بود این سیستم با هدف مقابله با ایران راه اندازی می شود، و سپس به واکنش سردار ابراهیمی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد که گفته بود در صورت حمله به ایران به این پایگاه حمله خواهد شد و افزود: در روزهای اخیر نیز شنیدیم که نظامیان آمریکایی وارد پایگاه شده و ضمن استقرار در این مکان شروع به محاسبات مختصات نقاط مختلف ایران برای حمله به این نقاط کرده اند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: گرچه رجب طیب اردوغان و عبداله گل خود را سپر بلای آمریکا و ناتو می کنند، ولی جوانان انقلابی ترکیه نیز در مقابل قتل عام ملت های خاورمیانه توسط نظامیان آمریکایی و ناتو و کثیف شدن خاک ترکیه با چکمه های خونین آنان ایستادگی خواهند کرد.

برچسب ها :
دانشجویان ترکیه‌ای در تظاهرات علیه سپرموشکی ناتو , 

موضوع :
جهان اسلام , اخبار , خبر ,