خطر انفجار و آتش سوزی تانکر بنزین 38 هزار لیتری در بزرگراه امام علی توسط آتش نشانان تهران برطرف شد.

به گزارش فارس،  این تانکر حامل سوخت درمسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی در حال حرکت بود که ناگهان از مسیر منحرف شد و به شدت با دیواره بتونی کانال برخورد کرد.

در پی وقوع این حادثه، رانندگان خودروهایی که از این بزرگراه عبور می کردند با سامانه 125 آتش نشانی تماس گرفتند و درخواست کمک کردند.

ستاد فرماندهی آتش نشانی با توجه به حساسیت موضوع بی درنگ و هم زمان آتش نشانان ایستگاه 61 و 36  رابه محل حادثه در بزرگراه امام علی، زیر پل شهدای ازگل اعزام کرد.

علی امینی معاون عملیات منطقه سه سازمان آتش نشانی تهران که درمحل حادثه حاضر شده بود درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت : یک دستگاه تانکر حامل 38 هزار لیتر بنزین از شمال به جنوب بزرگراه امام علی حرکت می کرد که به علت نامعلومی از مسیر خود منحرف و پس از درهم کوبیدن گاردریل( حفاظ فلزی) وسط بزرگ وارد فضای سبز شد.

وی افزود: این کامیون در ادامه حرکت خود تیر چراغ روشنایی بزرگراه و تابلوی راهنمایی را درهم شکست و به دیواره بتونی کانال وسط بزرگراه برخورد کردو سپس دیگر بار به داخل بزرگراه باز گشت و بعد از انحراف به سمت راست خیابان، به داخل نهرآب افتاد و متوقف شد.

امینی با اشاره به آسیب ندیدن راننده کامیون در این حادثه، تصریح کرد: آتش نشانان به محض رسیدن با قرار دادن علایم هشدار دهنده، صحنه حادثه را ایمن کردند و برای پیشگیری از بروز آتش سوزی، ضمن قطع برق باطری تانکرازنشت گازوییل باک وریزش بنزین از مخزن تانکرجلوگیری کردندهم چنین آنان در اطراف کامیون حادثه دیده با سر لوله کف پاش به حالت آماده باش درآمدند تا در صورت ایجاد جرقه دراین وسیله نقلیه به سرعت و در همان لحظات اولیه از بروز آتش سوزی مخزن بنزین جلوگیری کنند.

معاون عملیات منطقه 3 آتش نشانی هم چنین خاطر نشان کرد: به دنبال هماهنگی با شرکت نفت یک دستگاه پمپ ضد جرقه به محل حادثه آورده و بدون هیچ گونه حادثه ای تمامی بنزین مخزن تانکر به مخزن تانکر دیگر منتقل شد.

وی با اعلام این که علت بروز این حادثه رانندگی از سوی کارشناسان راهنمایی و رانندگی تهران تحت بررسی است، افزود: این عملیات سرانجام بدون وقوع حادثه ای به پایان رسید.
برچسب ها :
برخورد تانکر حامل 38 هزار لیتر بنزین با دیواره بتونی کانال ,  خطر انفجار و آتش سوزی تانکر بنزین 38 هزار لیتری در بزرگراه امام علی توسط آتش نشانان تهران برطرف شد. ,