رئیس جمهور منتخب مصر در سخنرانی خود در میدان التحریر القاهره ضمن هشدار به هرگونه دشمنی علیه مردم مصر گفت که در روابط خارجی در هیچ زمینه‌ای دنباله‌روی نمی‌کنیم.
به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، "محمد مرسی" رئیس جمهور منتخب مردم مصر عصر امروز با حضور در میدان التحریر قاهره در برابر مردم و انقلابیون سوگند یاد کرد.

وی در بخشی از سخنرانی‌اش که با استقبال گسترده مردم این کشور همراه بود با اشاره به سیاست خارجی دولتش گفت: در روابط خاجی‌مان هیچ گونه دنباله‌روی نمی‌کنیم.

مرسی ادامه داد: ما به هیچ کشوری تجاوز نمی‌کنیم و هرگونه دشمنی علیه خود را نیز رد می‌کنیم.

وی افزود: ای هم وطنان با کمک یکدیگر مفهوم جدیدی از روابط خارجی با تمامی قدرت‌های خارجی ایجاد خواهیم کرد و دست خود را به سوی تمامی کشورها دراز خواهیم کرد.

وی همچنین نسبت به هر کشوری که دنبال اهانت به کرامت و عظمت مصری‌هاست، هشدار داد.

رئیس جمهور منتخب مصر در جریان این سخنرانی بارها تاکید کرد که "هیچ قدرتی بالاتر از ملت نیست" و "ملت منبع تمام قدرت است و بالاتر از هر سلطه و نهادی در این کشور است".

وی افزود:"این ملت است که عزل و نصب می‌کند."

 مشروح سخنان وی متعاقبا ارسال می‌شود.

برچسب ها :
مرسی:مفهوم جدیدی از روابط با قدرت های خارجی ایجاد می کنیم ,  شبکه خبری الجزیره ,  "محمد مرسی" رئیس جمهور منتخب مردم مصر , 

موضوع :
آل سعود , موج بیداری اسلامی , انگلیس , فلسطین , غزه , عبرت , آمریکا پایان خط ظلم , اخبار , جنگ نرم , خبر , رژیم صهیونیستی , اسرائیل ,