در حالی خبرگزاری انگلیسی رویترز از قول منابع آگاه از کاهش صادرات نفت ایران به ترکیه خبر داده بود که وزیر انرژی ترکیه با تکذیب این خبر تاکید کرد، خرید نفت ایران توسط شرکت توپراس بدون هرگونه مشکلی ادامه دارد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس وزیر انرژی ترکیه اخبار منتشر شده در مورد بروز مشکل برای صادرات نفت ایران به این کشور را تکذیب کرد.

تانر ییلدیز روز جمعه به خبرنگاران گفت خرید نفت ایران توسط شرکت توپراس بدون هرگونه مشکلی ادامه دارد.

این در حالی است که رویترز امروز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد نفتکش های ترکیه به دلیل تحریم بیمه ای اروپا نمی توانند نفت ایران را از ترمینال های نفتی در مصر بارگیری کنند.

یک منبع آگاه در این زمینه گفت: شرکت توپراس تا ماه جولای نفت ایران را با کشتی های خود حمل می کرد اما به دلیل تحریم بیمه ای اروپا دیگر انجام چنین کاری ممکن نیست. ترکیه  در نظر دارد بر روی خرید نفت بیشتر از لیبی، عربستان و عراق تمرکز کند.

بر اساس این گزارش ترکیه در ماه می روزانه 160 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است. 100 هزار بشکه در روز از این رقم از بندر سیدی کریر مصر توسط نفتکش های ترکیه ای بارگیری و حمل شده است و بقیه آن را نفتکش های ایرانی از طریق کانال سوئز به ترکیه منتقل کرده اند. گفته می شود هم اکنون 7 میلیون بشکه نفت ایران در این بندر ذخیره شده است.
برچسب ها :
بر اساس اظهارات وزیر انرژی ترکیه ,  رویترز خبر خود را تکذیب کرد , 

موضوع :
اخبار , خبر ,