گروه‌های انقلابی عربستانی از بازداشت 4 نفر از جوانان معترض این کشور در استان شیعه‌نشین العوامیه، در شرق این کشور توسط نیروهای امنیتی رژیم سعودی خبر دادند.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هدی آنلاین، گروه‌های انقلابی در عربستان گزارش دادند، نیروهای امنیتی رژیم آل‌ سعود صبح امروز با حمله به منطقه شیعه نشین "العوامیه"، واقع در استان الشرقیه این کشور 4 نفر از ساکنان این منطقه را بازداشت کردند.

این درحالی است که خبرگزاری رویترز پیشتر به نقل از یک منبع آگاه عربستانی خبر داده بود که همزمان با افزایش نگرانی‌ها از تشدید اعتراض‌های مردمی در شرق عربستان که اکثر آن را شیعیان تشکیل می‌دهند، رژیم سعودی در نظر دارد 3 هزار نیروی امنیتی به این منطقه اعزام کند.

این منبع در ادامه تاکید کرده بود که فرماندهان ارتش سعودی تصمیم دارند، طی روزهای آتی نیروهای ویژه خود را به شرق عربستان و مناطق نفتی این منطقه اعزام کنند تا مانع گسترش اعتراض‌های مردمی شوند.

به همین دلیل مرخصی نیروهای نظامی و امنیتی عربستان در تابستان لغو شده و نیروهای سعودی آماده اعزام به قطیف و العوامیه هستند.

ناآرامی‌ها در شرق عربستان که شیعیان اکثرا در این مناطق متمرکز هستند، پس از آن آغاز شد که نیروهای امنیتی رژیم سعودی شنبه شب گذشته شیخ "نمر باقر النمر"، یکی از روحانیون شیعی برجسته این منطقه را با شلیک گلوله زخمی و سپس ربودند.

این اقدام آل سعود خشم شیعیان عربستان را برانگیخت و به دنبال آن موجی از اعتراض‌های مردمی در این مناطق آغاز شد که با سرکوبگری نیروهای امنیتی و نظامی آل سعود مواجه و در آن 3 نفر شهید و شماری دیگر زخمی شدند.

برچسب ها :
بازداشت شماری از جوانان معترض عربستانی در العوامیه , 

موضوع :
آل سعود , موج بیداری اسلامی , اخبار , خبر ,