نقش فعال مهدی هاشمی در عرصه آشوب های خیابانی فتنه 88 به استناد همه اسناد موجود ، امروز نیز پس از آزادی وی به قید وثیقه می تواند ادامه داشته باشد و البته این بار در سایه . . .


مهدی هاشمی اکنون آزادانه به انجام کار های مختلف خود می پردازد و البته سکوت رسانه ای علیه عدم برگزاری دادگاه وی همچنان جای بحث و تامل ویژه دارد . . .

ماجرا از آنجا به اوج خبری خود رسید که سرانجام روز چهارشنبه ۲۰ دیماه ۹۱ دستگاه قضایی پس از گذشت ۱۰۷ روز از آغاز رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی ، کیفرخواستی ۱۲۵ صفحه‌ای با ۱۲بند اتهامی برای وی صادر کرد    .
کیفر خواست مهدی هاشمی در ۱۲ عنوان اتهامی صادر شد ولی به دلایل نام علوم و البته با راهکار های حرفه ای اصول وکالت ، در عین ناباوری افکار عمومی طی چند روز به آزادی وی با وثیقه ای ناچیز محقق شد.
البته جریاناتی که در طویل المدت شدن عدم بازداشت مهدی هاشمی پس از فتنه ۸۸ تا ۱۰۷ روز پیش دست داشتند امروز نیز آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با خاندان هاشمی اعلام کرده اند و همچنین مواد قانونی زیادی در قوانین قضایی کشور وجود دارد که اختیارات وکیل مدافع و حتی قاضی محکمه را در تخفیف دادن جرائم ۱۲ گانه وی افزایش داده که لاجرم بر اساس همه شواهد تبرئه و آزادی متعاقب آن قابل پیش بینی است .
آن روز که نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط عده ای در کشور گذشته از وابسته های سیاسی و زخم خوردگان و فریب خوردگان به خطر افتاده بود این آقای لندن دوست ساکن آکسفورد بود که با سرمایه های مالی کلان از جمله مبالغ هنگفت درآمد های دانشگاه آزاد به اتاق فکر فتنه پیوست .
اسنادی که در اختیار مراجع قضایی کشور قرارگرفت حکایت  از مداخله و حضور مستقیم مهدی هاشمی در فتنه ۸۸ و اتفاقات پس از آن دارد . لذا شنیدن خبر صدور کیفر خواست در ۱۲ عنوان اتهامی  که جرائم اش در جریانات فتنه ۸۸ قریب‌الاحراض بود ، شور و شعفی عجیب در میان جامعه برانگیخت . چراکه «شمیم عدالت همیشه شیرین است ».
نقش فعال مهدی هاشمی در عرصه آشوب های خیابانی فتنه ۸۸ به استناد همه اسناد موجود از جمله سند زیر ، امروز نیز پس از آزادی وی به قید وثیقه می تواند ادامه داشته باشد و البته این بار در سایه  . . .


سندی که مشاهده می‌کنید، دستخط مهدی هاشمی درباره استراتژی القای تقلب است که در آن این استراتژی به سه بخش قبل از انتخابات، در هنگام انتخابات و بعد از انتخابات تقسیم شده است.
اما امروز و پس از گذشت حدود  ۳ ماه از صدور کیفر خواست مهدی هاشمی شاهد فعالیت آزادانه شخصی با ۱۲ بند اتهامی بزرگ و امنیتی هستیم آن هم به قید ضمانت وثیقه ای ناچیز و البته ۱۰ میلیاد تومانی . . . !!!؟
گروه های سیاسی نزدیک به حزب کارگزاران و دلبستگان به جریان اصلاح طلب هم البته نقش خود را در حل پرونده مهدی هاشمی و رفع اتهامات مستند وی که یکی از آنها اقدام علیه امنیت ملی است به خوبی ایفا کرده و برای مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری یازدهم همه شرایط لازم را مهیا کرده اند ولی گوش همه دژخیمان و سرسپردگان استکبار منتظر صبح روز انتخابات و شنیدن دستور آشوب خیابانی از سوی . . . می باشند .
حال چند سوال برای رسیدن به علت این آزادی های مخصوص آقازاده ها مطرح است :
 ۱٫ چرا دستگاه قضا هنوز با گذشت سه ماه از صدور کیفر خواست نتوانسته دادگاهی هر چند فرمایشی برای مهدی هاشمی برگزار کند ؟
۲٫ آیا هدف از عدم برگزاری دادگاه آقازاده لندن دوست گذشتن از زمان انتخابات و نوعی باجدهی برای آرام برگزار شدن انتخابات یازدهم ریاست جمهوری است ؟
 ۳٫ آیا دادگاه مهدی هاشمی ارجحیتی اولی تر از پرونده زورگیری در تهران که به اعدام زورگیران طی مدت کوتاهی منجر شد و همه مردم از اجرای عدالت خوشحال شدند ندارد ؟
۴٫ آیا اساسا  دادگاهی برای مهدی هاشمی تشکیل خواهد شد ؟ . . . .
الا ایحال ، خطاب به آقای قضا می گوئیم:
« وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ اَلاَّ تَعْدِلُوا اِعْدِلُوا هُوَ اَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ اِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُون »
عداوت گروهى شما را وادار نکند که عدالت ننمایید. عدالت بورزید، که نزدیکتر به تقوى است و براى خداوند تقوى بورزید، قطعا خداوند به کردار شما دانا است .
مسئول محترم دستگاه قضا این که عدالت در ید بیضای شماست شکی در آن نیست ، اما مردان عدالت باید بدانند همیشه مردم در همه صحنه ها حضور دارند و خود عدالت شما را به قضاوت خواهند نشست  .

ع.ت
مطالب مرتبط :
همین مطلب در سایت های دیگر


موضوع :
آشوب در سایه , انگلیس , خاندان هاشـــــــــمی , هاشمی , ماجرا های هاشمـــــــی ,