پایگاه خبری پالستین كرونیكل در بررسی مسائل مربوط به فلسطین و اسرائیل با اشاره به سیاست مبتنی بر خشونت و تجاوز اسرائیل علیه فلسطینی‌ها تاكید می‌كند اساس صهیونیسم همواره با تسخیر همراه بوده نه مذاكره.
به گزارش فارس، پایگاه خبری "پالستین كرونیكل " (Palestine Chronicle)، كه همواره به مسایل فلسطین، اسرائیل و خاورمیانه می‌پردازد در مقاله‌ای به قلم "حسن عفیف الحسن " این‌گونه می‌نویسد: رژیم یهود تنها از طریق زور و خشونت محض توانست در كشوری كه مردم دیگری در آن ساكن هستند و متعلق به آن‌ها است، مستقر شود. و این كار به لحاظ عقل سلیم غیرقابل تصور است كه افراد ساكن در این كشور با چند مذاكره كشور خود را به غریبه‌ها تسلیم كنند. از زمانی‌ كه صهیونیست‌ها به عنوان یك تشكیلات استعماری شناخته شدند، خشونت علیه فلسطینی‌های بومی نیز به عنوان یك عامل اساسی در جنبش صهیونیست بوده است. خشونت به عنوان ابزاری برای ارعاب فلسطینی‌ها در ایدئولوژی صهیونیست و فرهنگ عامه تعبیه شده است.
از زمانی‌ كه استعمار فلسطین آغاز شد، صهیونیست‌ها فرهنگی را ساخته و در حال ترویج آن هستند كه مملو از زمینه‌های نژادی تحریك‌آمیز است كه فلسطینی‌ها را از هرگونه صفات انسانی تهی می‌كند، مانند تبلیغ این گزاره‌ها: "عرب‌ها فقط زبان زور را می‌فهمند " و "یك عرب خوب، یك عرب مرده است. "
اسطوره صهیونیست‌ها یهودیان را به‌عنوان افرادی "مافوق قهرمان " معرفی می‌كند و در مقابل عرب‌ها را به‌عنوان افرادی پست، خائن و ترسو كه باید منقرض شوند، یاد می‌كند. صهیونیست‌های اسرائیلی، نفرت از فلسطینی‌ها را به كودكان خود آموزش می‌دهند. به‌یاد داریم كه در سال 2009-2008 كودكان غزه توسط بمب‌هایی كشته شدند كه كودكان مدراس ابتدایی صهیونیست‌ها روی آن نقاشی كشیده بودند.

" صهیونیسم محتاج خشونت است

در ادامه این مقاله می‌خوانیم: خشونت، فلسطینی‌ها را وادار به تسلیم، پذیرفتن و عادت به شرایط جدید فیزیكی، سیاسی، فرهنگی، قانونی، مالی و... می‌كند. در طرح صهیونیستی در سرزمینی كه متشكل از اقلیت یهودیان است جهت ایجاد و حفظ زادگاه قومی یهودی به خشونت نیاز است.
اسرائیل با اكثریت یهودیان از سوی یهودیان صهیونیستی طراحی شد و بدون استفاده از اقدامات وحشیانه به منظور پاك‌سازی فلسطینیان از كشورشان، نمی‌تواند ایجاد شود.
پایگاه خبری پالستین كرونیكل به نقل از روزنامه اسرائیلی "یدیعوت آحارونوت " می‌نویسد: "در 17 دسامبر 2003 بنیامین نتانیاهو گفت، اگر ارتباط با این 20درصد فلسطینی (مستقر در اسرائیل) مشكل‌ساز شود، دولت حق بكارگیری اقدامات افراطی را دارد. "
"آرون سوفر " (Aron Soffer)، استاد جغرافیا در دانشگاه حیفا، با توجه به مطالب "جروزالم پست " در 10 می 2004 این‌گونه نوشت: بنابراین اگر می‌خواهیم زنده بمانیم باید هر روز و در تمام طول روز به كشتن و كشتن و كشتن ادامه دهیم، اگر نكشیم خود كشته می‌شویم.
نویسنده مقاله با بیان اینكه ارتش و شبه‌نظامیان صهیونیست طی جنگ‌های سال 48-1947 از قتل‌عام، ترور و تهدید به خشونت بیشتر به منظور خروج فلسطینی‌ها از سرزمین‌های اشغالی استفاده می‌كردند، اضافه كرد: آن‌ها صدها روستای فلسطینی از جمله گورستان آن‌ها را به‌طور كامل تخریب كردند و فرهنگ سیاسی سلطه را برای حفظ شخصیت یهودی رژیم و تسلط بر مردم عرب ایجاد كردند. یهودیان قوانینی را به‌منظور اعتبار بخشیدن به سلب مالكیت اراضی مهاجران فلسطینی و بازگشت آن‌ها تصویب كردند. مهاجرانی كه سعی در بازگشت داشتند در همان‌جا كشته شدند.
راهبرد بنیادی صهیونیست ایجاد یك رژیم صهیونیستی در فلسطین و جلوگیری از هرگونه توجهی به جمعیت بومی در تاریخ خود بوده است. این راهبرد سعی در محو كردن هر نوع مدرك عینی دارد كه شاید نمایان‌گر افرادی باشد كه پیش‌تر از یهودیان در فلسطین زندگی می‌كردند. تیمی از باستان‌شناسان و كارشناسان كتاب مقدس كه "كمیته نامگذاری " نام دارد، تنها برای یهودی شدن جغرافیای فلسطین ایجاد شده است.
پس از تخریب بافت جامعه فلسطینی‌ها، استعمارگران صهیونیست شهرك‌سازی یهودی و پارك‌های ملی را در محل‌هایی كه روزی روستاهای فلسطین در آنجا بنا شده بود، ایجاد كردند. آن‌ها اسامی عبری را برگرفته از كتاب مقدس بر روی شهرها، خیابان‌ها، كوه‌ها و مناظر گذاردند؛ سپس به انكار وجود تاریخ عرب در سرزمین‌هایی پرداختند كه روستاهای فلسطینی پیش از خروج مردم آنجا در سال 48-1947 روزی زندگی در آنجا جریان داشت.
فلسطینی‌های بومی كه از پاك‌سازی قومی در اسرائیل جان سالم به در بردند، و تابع قانون و ترور بنیادی و تبعیض شده‌اند، تقریبا به مدت دو دهه، تحت قوانینی اصولی قرار داشتند، قوانینی كه آن‌ها را از سرزمین‌شان محروم، و حقوق مدنی را نقض و آن‌ها را به درجه پایین‌تری از شهروندی تنزل دادند. "قانون بازگشت " تمام یهودیان در سراسر جهان به اسرائیل، صرف‌نظر از ارتباط آن‌ها با سرزمین‌شان، این حق را می‌دهد كه شهروند اسرائیلی شوند و این در حالی ‌است كه باید حق مشابه هرگونه نسبیت با شهروند عربی اسرائیلی را كه در فلسطین به‌دنیا آمده و رشد یافته‌ را تكذیب كنند. قوانین كه علیه فلسطینیان تبعیض قائل شود، تجلی نژادپرستی قانونی است.

" كاهش كاربرد زبان عربی در برنامه آموزشی

این مقاله با اشاره به برنامه‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر تبلیغ فرهنگ یهودی - صهیونیستی، می‌نویسد: برای ارتقای بیشتر تسلط شخصیت قومی یهودی صهیونیست‌های اسرائیلی، كاربرد زبان عربی را در برنامه‌ریزی آموزشی مدارس عرب‌ها كاهش داده و نیز تقویم ملی و رسمی را طبق مذهب یهودی و تاریخ جنبش صهیونیست سازماندهی كردند. آن‌ها، همچنین، قوانینی را به‌منظور ممنوعیت هر گونه توجهی به جنبش ملی فلسطینی‌ها و مبارزه طولانی آن‌ها علیه بریتانیایی‌ها و صهیونیست‌ها تصویب كردند. وزارت آموزش و پرورش اسرائیل طی صدور حكمی كودكان مدارس از جمله عرب‌ها را مجبور كرد تا شصتمین سالگرد تأسیس اسرائیل را جشن بگیرند.

" رژیم صهیونیستی: نوزادان فلسطینی سرطان بدخیم هستند

این پایگاه خبری می‌افزاید: وقیح‌ترین نوع خشونت نمادین صهیونیست‌ها، وسواس آنان در مورد جمعیت‌شناسی فلسطینی‌ها در طول تاریخ فلسطین به‌ویژه در محدوده اسرائیل است. افزایش تعداد فلسطینی‌ها از سوی تمامی احزاب سیاسی، گروه‌ها و افراد و مطبوعات صهیونیست، "تهدید جمعیتی " نام گرفت. صهیونیست‌ها به هر كودكی كه در هر نقطه از فلسطین به‌دنیا می‌آید به جای انسان به عنوان یك "سرطان بدخیم " می‌نگرند. زمانی‌كه "بنیامین نتانیاهو " در سال 2003 نخست وزیر بود، گفت: "مشكل بزرگ اسرائیل عرب‌های خودشان است نه اعراب فلسطین. " اسرائیلی‌ها، فلسطینی‌های قومی اسرائیل را عرب و افرادی كه در سرزمین‌های اشغالی هستند را فلسطینی می‌نامند.
صهیونیست‌ها زمان و منابعی را صرف طراحی و اجرای راهبردهایی می‌كنند كه "خطر جمعیتی " مشاهده شده را كنترل می‌كند.
"راث گیبسون " (Roth Gibson)، نامزد دادگاه عالی اسرائیل، رشد جمعیت فلسطینی‌ها را به‌عنوان مشكلی كه نیاز به راه‌حل بنیادی دارد، تلقی می‌كند. وی در اول دسامبر 2007 اعلام كرد كه "اسرائیل این حق را دارد كه رشد جمعیت فلسطین را كنترل كند. " صهیونیست‌های اسرائیلی نقشه‌های بسیار زیادی را برای حل مشكل جمعیتی با استفاده از زور به جای مذاكره در سر دارند. حزب قومی اسرائیلی- روسی "آویگدور لیبرمن " (Avigdor Liberman) به‌طور آشكارا "انتقال داوطلبانه " عرب‌های اسرائیلی را به‌سمت كرانه باختری افزایش داده كه این حسن تعبیری برای پاك‌سازی قومی به‌شمار می‌رود.
راه‌حل آنان در غزه عقب‌نشینی یك جانبه بوده و فلسطینیان را در نواری تحت محاصره كامل قرار دادند به‌طوری كه روزانه مورد هدف ترور و بمباران، تهاجم و قتل‌عام بودند. صهیونیست‌ها برای اعدام افرادی كه در تلاش برای رساندن كمك‌های نمادین بشردوستانه به فلسطینیان محاصره شده هستند، هیچ هراسی ندارند. همانند اشغال كرانه باختری، این طرح باید با توجه به این مسئله كه خروج مراكز جمعیتی بزرگ خارج از كنترل مستقیم اسرائیل است، ضمیمه قسمت‌های زیادی از اراضی فلسطین شود. آن‌ها دیواره جداكننده و خارداری را به ارتفاع 8 متر در سرزمین فلسطین بنا كردند. برای مناطقی با حداقل جمعیت فلسطینی، دیوار 670 كیلومتری در مسیر مارپیچ كه دو برابر طول مرز محدوده اسرائیل است، را ساختند. ارتش اسرائیل و شهرك‌نشینان به كارهایی از قبیل ساخت شهرك‌ها و جاده‌ها به‌دست یهودیان، زندانی كردن فلسطینیان در "بنتوستان " (Bantustans) منطقه‌ای در آفریقای جنوبی؛ اجرای سیستم آپارتاید آفریقای جنوبی؛ تهدید به خودداری از دادن مالیات به فلسطینیان؛ جلوگیری از كمك‌كنندگان خارجی برای دستیابی به تشكیلات خودگردان فلسطین پرداختند.
به گفته نویسنده مقاله، صهیونیست‌های اسرائیلی به انجام كارهایی از این قبیل پیوستن به قدس شرقی و اطراف آن، اعلام فلسطین به عنوان پایتخت ابدی اسرائیل، ساخت شهرك‌ها با مصادره اراضی، تخریب خانه‌های فلسطینیان، تبعید قانونگذاران فلسطینی منتخب و تصویب قانون‌ها و مقرراتی مبنی بر پاك‌سازی قومی ساكنان فلسطینی پرداختند.
و در محدوده اسرائیل، اگر اقلیت فلسطینی‌ها از استقامت و شجاعت برخوردار نبودند، جهان باید شاهد پاك‌سازی قومی آخرین فلسطینی‌هایی بود كه در حال حاضر در اسرائیل زندگی می‌كنند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی از فلسطینیان درخواست كرد كه اسرائیل را به عنوان "یك دولت با مردمی یهودی " به رسمیت بشناسند.
لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، خواستار حل و فصل جنگ فلسطین- اسرائیل شد و گفت: "این جنگ نباید زمینه‌ای برای صلح باشد، بلكه تبادلی است برای زمین و مردم. " عرب‌های اسرائیلی بهای سنگینی را برای تصمیم خودشان مبنی بر به چالش كشیدن طرح‌های فلسطینی برای بیرون راندن آن‌ها پرداخت كرده‌اند. آن‌ها قربانیان تبعیض و حتی قتل‌عام خونین از سوی ارتش اسرائیل شدند. هم‌چنین، مجبور به مشاهده از دست دادن میراث، تاریخ و آینده‌شان بودند.
این مقاله در پایان خاطرنشان ساخت: در سال 1948، صهیونیست‌ها با توسل به زور اسرائیل را با بیش از 78 درصد از فلسطین تاریخی تأسیس كردند و راهبرد مشابهی را برای از بین بردن 22 درصد باقیمانده اجرا می‌كنند. اگر رهبران فلسطین حتی در برخورد با صهیونیست‌های اسرائیلی هنوز بر این باورند كه "زندگی یعنی مذاكره "، آن‌ها از تاریخ نیاموخته‌اند چرا كه همواره اساس صهیونیسم با تسخیر همراه بوده نه با مذاكره.
برچسب ها :
اساس صهیونیسم همواره با تسخیر همراه بوده نه با مذاكره ,  اسرائیل ,  رژیم صهیونیستی ,  در محدوده اسرائیل ,  اگر اقلیت فلسطینی‌ها از استقامت و شجاعت برخوردار نبودند ,  جهان باید شاهد پاك‌سازی قومی آخرین فلسطینی‌هایی بود كه در حال حاضر در اسرائیل زندگی می‌كنند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی از فلسطینیان درخواست كرد كه اسرائیل را به عنوان "یك دولت با مردمی یهودی " به رسمیت بشناسند. ,  راه‌حل آنان در غزه عقب‌نشینی یك جانبه بوده و فلسطینیان را در نواری تحت محاصره كامل قرار دادند به‌طوری كه روزانه مورد هدف ترور و بمباران ,  تهاجم و قتل‌عام بودند. صهیونیست‌ها برای اعدام افرادی كه در تلاش برای رساندن كمك‌های نمادین بشردوستانه به فلسطینیان محاصره شده هستند ,  هیچ هراسی ندارند. ,  " رژیم صهیونیستی: نوزادان فلسطینی سرطان بدخیم هستند ,  " كاهش كاربرد زبان عربی در برنامه آموزشی ,  " صهیونیسم محتاج خشونت است ,  پایگاه خبری پالستین كرونیكل در بررسی مسائل مربوط به فلسطین و اسرائیل با اشاره به سیاست مبتنی بر خشونت و تجاوز اسرائیل علیه فلسطینی‌ها تاكید می‌كند اساس صهیونیسم همواره با تسخیر همراه بوده نه مذاكره. , 

موضوع :
جهان اسلام , رژیم صهیونیستی , اسرائیل , حقوق بشر آمریكایی , آمریكا , جنگ نرم , اخبار , خبر , هتک حرمت اسلام , عبرت , آمریکا پایان خط ظلم ,